Як обрати роутер для квартири

21 January 2021

Бути онлайн завжди і всюди - нова базова потреба людини. Ми звикли до Інтернету вдома, на роботі, в наших мобільних, до Wi-Fi в бізнес-центрах, кафе, ресторанах і навіть у парках. Раніше користувачам було достатньо простенького модема від оператора домашнього Інтернету, але зараз потреби змінилися. Який Wi-Fi роутер обрати для квартири? На які характеристики звернути увагу при покупці?

Геймер, який грає в Dota 2 24/7, лайфстайл блогер, у якого 80% екранного часу на смартфоні йде на Інстаграм; господиня, яка не пропускає жодного серіалу, розробник на дистанційній роботі - кожен має різні запити щодо швидкості, якості та обсягу трафіку.

Коли чоловік після роботи грає онлайн в танки, дружина постить в блог в Інстаграм і дивиться кіно по Smart TV, а діти в TikTok і YouTube, — домашній роутер має відчутне навантаження. І якщо підключення "гальмує", то причина може бути не в провайдері та якості з'єднання, а в пристрої, через який підключені всі девайси.

Сучасні маршрутизатори — це самостійні комп'ютери, що мають персональний інтерфейс і панель адміністратора, процесор і оперативну пам'ять. Крім функції "роздачі" Інтернету, в роутери "зашиті" додаткові можливості. Тому функціонал і характеристики моделей різних виробників можуть дуже різнитися.

На що корисно звертати увагу при виборі роутера? І як правильно обрати хороший Wi-Fi роутер для квартири?

Тип технології з'єднання

Тип технології з'єднання (WAN Connection Type) залежить від способу підключення:

Ethernet — найкраще рішення для тих, хто підключений до Інтернету не через телефон, а через кабель. Цей тип підтримують практично всі роутери;

ADSL — маршрутизатор, який можна підключити до телефонного кабеля;

3G/4G — для успішного функціонування необхідні порти USB, роутери з підтримкою 3G/4G модемів забезпечують кращу якість покриття і швидкість передачі даних.

Найкраще рішення — коли маршрутизатор підтримує відразу кілька типів підключення.

Швидкість і частота

У сучасних умовах навіть при використанні вдома, до роутера найчастіше підключається більше 2 пристроїв одночасно, тому мінімальна швидкість для квартири становить від 300 Мбіт/сек. IoT-роутер Perenio Elegance, наприклад, забезпечує швидкість до 1 Гбіт/сек.

Частота може бути 5 або 2,4 ГГц. При невеликій площі приміщення і малому навантаженні на мережу досить 2,4 ГГц, але для стабільного сигналу для декількох пристроїв краще використовувати роутер з підтримкою відразу двох діапазонів Wi-Fi — 5 і 2,4 ГГц.

Підтримка діапазону 5 ГГц потрібна, якщо ви користуєтеся торрентами, граєте в онлайн ігри і дивитеся стріми або трансляції. Деякі старі моделі пристроїв (наприклад, ноутбуків) можуть його не підтримувати, але при цьому будь-який 5 ГГц роутер буде автоматично підтримувати 2,4 ГГц.

Радіус і потужність

Вибір потужності залежить від площі будинку, тобто від необхідного радіусу дії маршрутизатора. Якщо стабільне з'єднання потрібно у великому заміському будинку, то необхідний більш потужний роутер, ніж для однокімнатної квартири. Варто враховувати не тільки площу приміщення, але товщину і матеріал стін, а також наявність додаткових перешкод. Звертайте увагу на антени.

Стандарти Wi-Fi

Від того, який стандарт Wi-Fi використовується в пристрої, залежить швидкість передачі даних девайсами, підключеними бездротовим способом. Існуючі стандарти:

802.11 n,

802.11 ac,

802.11 g

802.11 b

Краще обирати універсальний маршрутизатор, що працює з усіма стандартами. Якщо ж пристрій може не підтримувати деякі формати, то бездротової роутер з Wi-Fi 802.11 n не підійде, якщо ви розраховуєте використовувати прилад довго. Цей стандарт забезпечує меншу швидкість, ніж ac, і поступово виходить з ужитку. Версія Wi-Fi 802.11 ac сумісна з усіма попередніми. IoT-маршрутизатор Perenio Elegance підтримує всі перераховані стандарти Wi-Fi.

Функціонал

Крім функції роздачі Wi-Fi, виробники намагаються запропонувати користувачам додаткові можливості. Це може бути використання декількох провайдерів на одному пристрої, підтримка IPTV, скачування файлів безпосередньо через роутер на зовнішній HDD через USB або VPN прямо на роутері.

IoT-роутер для "розумного будинку": більше ніж Wi-Fi маршрутизатор

Серед різноманіття маршрутизаторів своєю універсальністю виділяється "розумний" портативний IoT-роутер Elegance від Perenio. Він працює як по фіксованому Інтернет-каналу, так і по 3G/4G/5G мережі, підтримує два Wi-Fi діапазону 2,4 і 5 ГГц. IoT-маршрутизатор поєднує функції Wi-Fi роутера і центру розумного будинку, оснащений вбудованим акумулятором, що дозволяє працювати не тільки від електромережі, а й без неї, а слот для SIM-карти робить пристрій повністю автономним і бездротовим. Також у нього є LTE-антена для безперебійного доступу в Інтернет.

Можливості IoT-роутера Elegance:

  • Центр керування "розумним будинком", підключення 100+ розумних пристроїв
  • Реактивний доступ в Інтернет (Wi-Fi 2,4 / 5 ГГц), підтримка мережі 3G / 4G, LTE-модуль
  • Вбудований акумулятор (до 6 годин без підзарядки) і слот для SIM-карти
  • Роз'єм Type-C для швидкої портативної підзарядки
  • Багатофункціональна світлодіодна підсвітка RGB

"Розумний" роутер має стильний лаконічний дизайн, який дозволяє пристрою вписатися в будь-який інтер'єр:

  • Анодування цільного алюмінієвого листа
  • 9-ступінчасте лазерне полірування покриття
  • Піскоструминна обробка панелі корпусу
  • Нанесення логотипу з ефектом мерехтіння
  • Покриття soft-touch і спеціальний слот для приховування проводів.

Все ще роздумуєте, який роутер обрати і для інтернету, і для розумного будинку?

IoT-роутер Perenio Elegance завдяки своїм характеристикам підходить не тільки для квартири, але і для приватного будинку. Акумулятор дозволяє працювати без підключення до електромережі до 6 годин. Це гарантує стабільний доступ в Інтернет навіть в разі перебоїв з електрикою, які трапляються за містом. Вбудований слот для SIM-карти робить "розумний" маршрутизатор повністю бездротовим і автономним — для роботи досить вставити SIM-карту будь-якого оператора.

Дізнайся першим про новини зі світу IoT, акції і спецпропозиції компанії Perenio. Підпишись на блог!
Ніякого спаму, тільки статті та матеріали, здатні зробити ваш дім розумнішим
Підпишіться
Відмінно, ви підписані на розсилку. Вже підбираємо матеріали для вас. До зв'язку :)