Увійти в My Perenio
26 Україна
  • Россия
  • Беларусь
  • Україна
  • Украина
  • Europe
0-800-332-915
Дзвінок безкоштовний!

Чим система керування будівлями відрізняється від «розумного будинку»?

28 серпня 2018

Тільки людина, далека від сучасних трендів, не чула про «розумний будинок». «Розумні речі» поступово завойовують свою аудиторію у багатьох країнах. Наприклад, у США вже стали звичайним явищем. Близько 30% громадян США і 20% громадян Євросоюзу в найближчі роки будуть користуватися системами Smart House. Однак на ринку існують компанії, які принципово відмовляються від цього терміна та вважають за краще іменувати свою продукцію системами керування будівлями. До них відноситься і Perenio. Чому ми дистанціюємося від терміна «розумний будинок» й у чому переваги наших продуктів, ви дізнаєтеся з цієї статті.

В англомовній Вікіпедії ви не знайдете статтю, присвячену «розумному будинку». Є стаття, присвячена SMART home technology, і матеріал, присвячений домашній автоматизації (home automation). Причому в першій статті під SMART буде розумітися Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology — технологія аналізу та звітності самоконтролю. Вона розроблена компанією IBM для керування будівлями.

Що стосується домашньої автоматизації, спадкоємцем якої і є «розумний будинок» або Smart House, то її історія налічує не одну сотню років. Так, перший водопровід став кроком до автоматизації домашніх господарств. А із винайденням центрального опалення будинки стали по-справжньому «розумними». Якщо порівняти винаходи від Amazon і Google із цими революційними на той час винайденнями, то вони є лише нащадками «геніальних батьків». Так, вони спрощують наше життя, але варто тільки відключити центральне опалення, як будь-яка Alexa або ж датчики моніторингу перетворяться у непотрібні іграшки.

Що стосується систем керування будівлями, то ним у Вікіпедії присвячена окрема стаття. Building management system є досить популярним терміном, що вказує на управління всіма системами будівлі: починаючи з вентиляції та закінчуючи підвищенням енергоефективності.
 
Хтось скаже, що Вікіпедія не є авторитетним джерелом. Скептики зазначать, що в оксфордському словнику є термін Smart Home, в той час як  про систему керування будівлями там, начебто, ні слова. На це фахівці відповідають, що, нехай «розумний будинок» – комбінація більш популярна, та вірніше все ж казати саме «система керування будівлями».

Висновок: З професійної точки зору вірніше вживати термін «система керування будівлями» або Building management system. Термін Smart House або «розумний будинок» став популярним завдяки журналістам і маркетинговим компаніям, ласим на будь-яке поєднання зі словом smart. Цей термін виявився дуже зручним для виробників. Зокрема, для компаній Samsung, Google та Amazon. Певною мірою вибір на користь Smart House був обумовлений очікуваннями клієнтів. Однак, таке словосполучення не тільки не розкриває суті проекту, але і може заплутати просунутого користувача. Саме тому у компанії Perenio IoT ми вирішили називати речі своїми іменами та зайнялися розробкою систем керування будівлями.
 

«Розумний будинок» - це житло майбутнього, яке саме себе прибирає, з яким можна розмовляти та яке «під стелю» обладнане різноманітними сучасними рішеннями. Це щось з області фантастики, яку ми робимо реальністю сьогодні. Ось, наприклад, як собі уявляла «розумний будинок» компанія Microsoft в 1999 році:

Моторні журналісти хутко підхопили цей термін. Незабаром світ загатили типові рішення для «розумного будинку». Усі вони зводилися до ідеального футуристичного помешкання, в якому було б комфортно і зручно жити. Ось, наприклад, як сьогодні уявляє свій «розумний будинок» компанія Hyundai:

Висновок: «Розумний будинок» — це не якесь конкретне технологічне рішення. Це втілення мрії. Це словосполучення ідеально підходить для маркетингових кампаній. Система керування будівлями і звучить громіздко, і зі світом майбутнього не асоціюється. Однак саме цей термін точніше описує той напрям, в якому сьогодні ведуться сучасні розробки. Для нас система керування будівлями - це не іграшка, а вирішення конкретних проблем користувача.

Винайти незвичайний і цікавий пристрій, який «спрощує» життя, не так складно, як здається. Можна, наприклад, піти в обхід: вигадати пристрій і вже під нього підібрати проблеми (благо вони завжди знайдуться). Однак, з часом ви помітите, що приладів у вашому домі стає занадто. Рішення, які раніше здавалися «розумними», починають конфліктувати, а ваша квартира «божеволіє».
У вирішенні проблем і досягненні цілей системний підхід завжди мав переваги. Якщо ви не женетесь за тим, щоб зробити щось незвичайне, фантастичне та екстраординарне, а спокійно і методично розробляєте оптимальне рішення, то у вас більше шансів на успіх. 
Сучасний ринок «розумних будинків» часто зводиться до конвеєрного виробництва все нових і нових пристроїв, що, у результаті, погано взаємодіють між собою на технічному рівні. З цієї причини одним із викликів для сучасних розробників є створення системи, яка змогла б не тільки об'єднати всі «розумні пристрої», а й поліпшити управління ними. Саме такий шлях обрала компанія Perenio. 
На першому етапі ми розробили "коробкове" рішення PEKIT01 з контролю аварійних ситуацій у приміщенні. На відміну від більшості пристроїв «розумних будинків», PEKIT01 застосовується не тільки в приватній квартирі, а й для контролю безпеки в офісах, складських приміщеннях або магазинах. Система враховує всі сучасні напрацювання в області протоколів зв'язку, вимоги до безпеки зберігання даних та підключена до зручного мобільного додатку. При розробці ми поставили собі за мету зробити систему максимально захищеною від зовнішнього впливу, але відкритою для підключення нових пристроїв.

Висновок: На ринку так званих "розумних будинків" сьогодні представлено безліч фантастичних пристроїв. Завжди знайдеться щось незвичайне і цікаве, але не дивуйтеся, якщо новий гаджет буде працювати не так, як ви того очікували або не зможе взаємодіяти з придбаними раніше "розумними речами". 

Якщо вас цікавить робоче рішення, налагоджене та укомплектоване, то зверніть увагу на систему керування будівлями від компанії Perenio. 

Дізнайся першим про новини зі світу IoT, акції і спецпропозиції компанії Perenio. Підпишись на блог!
Ніякого спаму, тільки статті та матеріали, здатні зробити ваш дім розумнішим
Підпишіться
Відмінно, ви підписані на розсилку. Вже підбираємо матеріали для вас. До зв'язку :)